Neformalusis švietimas

Už neformalųjį švietimą gimnazijoje atsakinga direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Dovidauskienė

Informacija

Neformalusis švietimas – svarbi viso ugdymo proceso grandis, skirta mokinių komunikavimo, kultūrinėms, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, SESG (socialinio, emocinio ir sveikos gyvensenos), skaitmeninėms kompetencijoms ugdyti. Neformaliojo vaikų švietimo paskirtis – tenkinti mokinių ugdymosi ir saviraiškos poreikius, padėti mokiniui įgyti asmenybinę ir sociokultūrinę brandą, plėtoti savo kūrybines galias, ugdyti tautinę ir pilietinę savimonę, išryškinti mokinio polinkius, žadinti jo aktyvumą, savarankiškumą, atskleisti įvairius gebėjimus, mokyti bendrauti. Mokinio dalyvavimas neformaliojo ugdymo veikloje suteikia jam pasitikėjimo savo jėgomis, ugdo mokinio pasididžiavimą savo mokymo įstaiga, bendruomeniškumo jausmą.

Neformaliojo vaikų švietimo tikslas – ugdyti kompetencijas, teikiančias galimybių asmeniui tapti aktyviu visuomenės nariu, sėkmingai veikti visuomenėje, padedančias tenkinti pažinimo ir saviraiškos poreikius. Šioms kompetencijoms ugdyti kaip priemonė naudojama tradiciškai mokiniams įdomi veikla (sportas, menas, etnokultūra, skautija ir kt.).

Neformaliojo vaikų švietimo uždaviniai

• Ugdyti ir plėtoti vaikų kompetencijas per saviraiškos poreikio tenkinimą.
  • Ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, orumą, pilietiškumą, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdų įvairovę.
  • Ugdyti gebėjimą kritiškai mąstyti, rinktis ir orientuotis dinamiškoje visuomenėje.
  • Spręsti socialinės integracijos problemas: mažiau galimybių turinčių (esančių iš kultūriškai, geografiškai, socialiai ir ekonomiškai nepalankios aplinkos ar turinčių specialiųjų poreikių), ypatingų poreikių (itin gabių ir talentingų) vaikų integravimas į visuomeninį gyvenimą, socialinių problemų sprendimą.
  • Padėti spręsti integravimosi į darbo rinką problemas.
  • Tobulinti mokinio pasirinktos srities žinias, gebėjimus ir įgūdžius, suteikti asmeniui papildomų dalykinių kompetencijų.

Būrelių tvarkaraščiai ir aprašymai

• Darbuotojams