Žygis „Lauryno Ivinskio gimtosiomis vietomis“

Balandžio 20 dieną gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė vyko į ekskursiją – žygį „Lauryno Ivinskio gimtosiomis vietomis“. Išvyką organizavo meninio ugdymo, fizinio ugdymo ir technologijų metodinė grupė. Fizinio ugdymo mokytojai sudarė maršrutą. Mokytojos G. Žlibinienė ir A. Balčiūnienė žygeiviams papasakojo apie L. Ivinskio gyvenimo kelią ir kūrybą.  Aplankyta Požerė, kurioje prabėgo dalis L. Ivinskio vaikystės metų. Netikėtai sutiktas sodybos šeimininkas S. Eitutis papasakojo,  kad idėja savo sodybos kieme pastatyti  ąžuolinę skulptūrą L. Ivinskiui kilo jo 200 gimimo metinių proga.   Išvykos metu pasivaikščiota Užvenčio dvaro sodyboje,kopta į Sprūdės piliakalnį, pasivaikščiota Debesnų pažintiniame take Varniuose. Įveikėme 10 km. žygį iš Bambalų kaimo, kuriame L.Ivinskis gyveno, iki Kolainių kaimo, kuriame jis baigė gimnaziją.

Autorius:
Audronė Balčiūnienė